צבר ארם רפוי בדיקור - אוריקולותרפיה, לחימה 050-4131468 Tsabar Erem
מונה:להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


דף הבית >> דיקור סיני, דיקור באוזן
דיקור סיני, דיקור באוזן          
 
... יש המון דוגמאות אבל כשאנחנו באים מתחום קבלה והכוונות  ושוקלים דמויות מייצגות למוטיב ה"ספרא וסייפא" הכורכות מחשבה תורנית מאומצת עם יכולות לחימתיות, המחשבה מייד נודדת אל "אבי המייחדים" - ועמו אנחנו נתחיל - בניהו בן יהוידע, מפקד הכרתי ופלתי (המשמר המלכותי המיוחד של דוד המלך עליו השלום) שהפך להיות שר צבאו של שלמה המלך. האיש שהביס את הארי בבור ביום שלג, וניצח את המובחרים שבלוחמי מואב "שני אריאל מואב" ולחם - מצוייד במקל, בלוחם מצרי חמוש חנית, גזל את חניתו מידו והרגו באמצעותה. הוא האיש שעמד בראש הסנהדרין בימי דוד המלך, ואשר עליו הוטלה החובה הקשה לקיים את גזירת הכתוב "מעם מזבחי תקחנו למות" ולהרוג את הלוחם הזקן יואב בן צרויה, בן דודו ושר צבאו של דוד המלך; כיון ש"ידיו דמים  מלאו" שכן יואב הרג במזיד את עמשא בן יתר (בן דוד אחר של דוד ויואב ואף הוא שר צבא לדוד) ואת אבנר בן נר (בן דודו ושר צבאו של שאול המלך), דרש דוד משלמה למצוא דרך להעניש את יואב בעולם זה על מנת להצילו מבאר שחת בעלמא דאתי, ובניהו ביצע את ההוראה בפקודה ישירה משלמה המלך. גם האר הקדוש ראה בבניהו בן יהוידע דמות הוד פלאית וקם לכבודו כשראה שרוחו נספחה למהרח"ו בבואו. ומהרח"ו זכה לעשות על ציונו "יחוד השטתחות על קברי צדיקים" בפעם הראשונה.
הצבור מוזמן לבוא עם חכמי המקובלים של אילנא דחיי להשתטח על ציונו הקדוש ולייחד שם.  
נבקשו להיות מליץ יושר בעדנו למען נתעלה כספרא או סיפא או שניהם למען כלל ישראל ולמעננו.
אמנם מאפייני ספרא וסייפא נכרים ברוב גדולי אומתנו החל באברהם אבינו שלא הסס לצאת למירדף לילי בעקבות קואליציה של ארבעה מלכים עם צבאותיהם בשיא כחם - והביס אותם עם כח סמלי זעיר בכחות המזכירים קבלה מעשית כמובא במידרש. הוא לימד אותנו נאמנות לחבר ולמשפחה, החלטיות מהירה, אמונה עמוקה "כשתעשה - תזכה לעזרה" אבל הכרח ראשית כל לעשות. יעקב אבינו (לו מיוחסת תשתית ספר הקבלה העמוק ספרא דצניעותא) לא הניח לעצמו שינה במטה משך 14 שנות לימודו בישיבת שם ועבר. הוא בחר שלא להילחם עם אחיינו אליפז שגזל רכושו בציווי עשו. הפגין כח פיזי כביר בגוללו אבן מבאר, שברגיל נדרשו לגוללה סוללת רועים. אהבה יתירה הפגין כלפי בן זקוניו יוסף בשל התמדתו של זה בלימוד. ויוסף עצמו ביטא את קנאותו לתורת אבותיו בגדלו בניו בדרך אבותיו ולא הסתאב בדרכי הזימה של מצרים, ואף לא אכל על שולחן אחד עם מצרים. קנאי לה' מסר לנו את סודות ההצלחה הרוחנית והגשמית וכיצד הא בהא תליא וכחה של תפלת ראש השנה לביטול גזירות. משה רבנו הרועה הנאמן אבי הנביאים ומוסר התורה שנשמתו מנהלת דיאלוג עם רשב"י בין דפי הזוהר הקדוש בפסקאות רעיא מהימנא (קבל תורה מסיני ומסרה יהושע) שהרג את הנוגש המצרי שהתאנה לאחיו היהודיים, הבריח את רועי מדיין שניסו למנוע מים מצאן יתרו ובנותיו. יהושע בן נון - נער לא ימיש מן  האהל - אברך מובהק המשמש את רבו מחד גיסא ומאידך גיסא לוחם ומנהיג ללא חת (בחר לנו אנשים) כנגד עמלק וכובש הארץ ששמעו יצא ברחבי העולם. וכך לאורך כל התנ"כ כגון השופט האלקי נזיר אלקים הקדוש מרחם שמשון - בדן משבט דן, בפרט דוד המלך עצמו עליו השלום אבי בעלי רוח הקדש,  עם גבוריו, שהביס את כל שנילחם עמו - מואבים עמונים ארמים פלישתים אדומים כו', ובהמשך יהודה המכבי ובית דינו ואחיו גבורי התהלה שמסרו לנו עם הלכות חנוכה גם את שיטת המקובלים ללחימה בהתיוונות ומודרניזציה, כמו גם ראיות לניצחון מעטים נטולי הכשרה צבאית על הצבא המשוכלל והגדול של זמנם. ופרט לתורת הסוד  קיבל  ריש לקיש מרבי יוחנן גם  את מבועי הניגלה ובכ"ז עמד לו כחו כשרדף והשמיד כנופיית שודדים לבדו. מר זוטרא ראש חכמי ישראל שמרד בשלטון הפרסי האכזר והחזיק מעמד עשר שנים תמימות בלב ממלכת פרס כמדינה יהודית עצמאית. הסוד הגדול מובא בצואתו הרוחנית של מתתיהו החשמונאי לבניו טר פטירתו, הלא היא כתובה בספר המכבים: "היו דבוקים בה' ובתורתו ודעו כי כל קוויו לא יבושו"!  תורת אמת הכורכת בחובה ניסתר וניגלה גם יחד באיזון והרמוניה.

 

  

קבלה, אומנויות לחימה, מקרקעין, הרצאות  = הרב צבר ארם                    


ח ד ש :
*  התחלנו להוסיף מבוא לקבלה
*  ומוסיפים גם  מבוא  באנגלית


**********************************************

[
זהירות ממתחזים הטוענים שהינם או היו חלק מראשי
"אילנא דחיי", וגייסו כספים בטוענות שוא]
**********************************************
סדנאות מהירות ומרתקות מסודות הקבלה:

               א. חלומות ופתרונות. (ימי שלישי שעה 21:00)   
סדנא זו בעיצומה כרגע
ארבעה מיפגשים: ממדע מודרני הססן עד ידע עתיק ודאי וישים,
רשימת חלומות ידועים גם מהעבר הקרוב שהיו קשורים באירועים כבירים, סוגי חלומות, כללים לפיתרון אמת, כיצד נדע אם החלום מעביר מסר אמיתי, שאבלונות פתרון עתיקות, תיקוני חלומות רעים, שאלות חלום יזומות ועוד. 
                     בשמות: בחירה והשפעה. (ימי רביעי שעה 21:00))
הסדנאות יהיו  במסגרת ביתית מצומצמת (עד שמונה משתתפים)
שלשה מיפגשים של ידע ממוקצע ורהוט. בהרשמה מראש.  )
המיסתורין נחשף....

להרשמה: (דברו אודות הסדנא) 4131468 050  או 6184649 03 
על איזה סוד מסכימים
חכמי ישראל וחכמי אומות העולם

(החזון איש, בלייז פאסקאל, אייזיק ניוטון...) 
 שהינו
הסוד הגדול ביותר
שראוי להיחקר
והעיקרי שצריך להתמקד בו 
והחשוב ביותר הנותן טעם לחיינו
...
 (ראה בהמשך לפני "מהי קבלה?" ) 
  

.............................................................................
למדנו לאחרונה
כוונות "מלקות".
   
מה לומדים כרגע  ב"אילנא דחיי":
(א) כוונות תפלת ערבית
(ב) ספר דעת ותבונה
(ג) ספר עולת תמיד
(ד) כוונות עמר
(ה) חלימה

בקרוב נילמד:
(א) סדר הוצאת דיבוק
(ב) שם המפורש וע"ב שמות
(ג) כונות ספירת העומר

************************************************
 

המקום: מרכז רוחני מדרש עובדיה, רחוב השחל 32, בסמטא, שכון ה' בני ברק, (כניסה דרך רחוב שפירא ליד מכבי האש מרחוב השומר אהרונוביץ').

טל. 4131468  050
 ********************************************************************************

קבלת קהל: אפשר לקבוע פגישה ליעוץ, בטול כישוף, הסרת עין הרע , 
                   ועוד, בטלפון הנזכר
 
**********************************************************

ח ד ש:
שיעור שבועי בניסתר - עם הרב צבר -

אשמורת  הזוהר
יום שישי  -  4:00  בבקר
4131468  050


ממעלות הלומד בלילה:
* חוט של חסד משוך עליו
* מהפך דין לרחמים
* מוציא את השכינה מהגלות
* מתכפרין עוונותיו
**************************************************

  

הרב   צבר ארם  מייסד ישיבת המקובלים אילנא דחיי, וחוגי לימוד "לגעת ברוח מפגשי עוצמה" לסודות ומיסטיקה יהודית הינו יליד ת"א 1950. בעבר חבר קבוץ בית אלפא, מ"פ  בסיירת שקד, נכה צה"ל ממלחמת יו"כ, מומחה בינ"ל לאומנויות לחימה שונות (לימד ביפן, בארה"ב ובישראל כולל תיכנון וריכוז מפגשי "אורחות לוחמים" [ומוציא לאור חוברות אורחות לוחמים - מידע מרתק על אומנויות לחימה והתרבות שיצרה אותן, ועל הקשרים ליהדות], והדרכת לחימה במפגשי "מעגלים"). בעל תשובה בערך מאז 1985. לימד גמרא ביפו בשנות ה 90. הגיש שיחות בבית המעצר אבו כביר כתשע שנים בהתנדבות. מרבה להגיע לניחומי אבלים ע"פ הזמנה. עוסק בקבלה כעשרים שנה ומלמד שתים עשרה שנה.  לפרנסתו מרצה בתחומים שונים - החל מהופלולוגיה, והסטוריה של אמנויות לחימה ועד יהדות, קבלה ומיסטיקה יהודית.

חכמת הקבלה קרויה "יינה של תורה" וכוללת תחומים רבים: לימוד פשטי הזוהר, קבלת הקדמונים, קבלת האר"י, עניני שמות קדושים, קמיעים וסגולות, כונות התפלה ויחודים, תיקונים לכלל ולפרט (למשל - הסרת עין הרע, תיקון הפרנסהתיקון ופדיון נפש לחולה קשה, תיקון הבית לבית בעיתי, הסרת כישוף ועוד) מדיטאציות יהודיות משלשה סוגים עיקריים (ראה משהו על כך בסרטנו), לימוד טקסטים קבליים עמוקים, פיענוח טקסטים יהודיים עתיקים עפ"י מפתחות קבליים ועוד.

מחיר היין  - סדרה של ששה מיפגשים -. 360 ש"ח

 קיימת אפשרות לשיעורים פרטיים במחיר  מיוחד.

להזמנות: 4131468  050

 

INFINITY,  ETERNITY, AFTERLIFE 
     The physical, objectively  observed world in which we live, is only a part of an inconceivably vast system of worlds. Most of these worlds are spiritual in essence, not existing elsewhere but in different dimenssions of being, all inter-penetrating and interreacting so as to be counterparts of one another. Some'in fact exist only in our minds but are nevertheless very  real. 
     Just as the brain is more complex than the rest of the body, so is human soul a trillion trillion times more intricate in design than any physical aspect of man. And beyond its' singular intricacy - is its' divinity, for the soul is but a thread stretching through unexplored worlds which imagination cannot traverse, from the transcedental source of the divine - down to our lowly codies., manifesting itself there as a "spark of potentiality", besides being the battery of life.  
                                    
TO BE CONTINUED SOON


הסוד הגדול ביותר הינו הישארות הנפש
      בקרוב מאמר עליו אחר מאמר "מהי קבלה".

 מהי קבלה?

מבוא הקבלה:
     העולם הגשמי בו אנו חיים, היקום ההולך ומתפשט כולל הגלאכסיות, צבירי הכוכבים, הערפיליות והחלל הבין כוכבי האדיר שהפחיד את הוגה הדעות "אריסטו המודרני" הרברט ספנסר לפני מאה וחמשים שנה, כמו שהעין הפחידה את צ'ארלס דארווין, הינו יקום שבמהותו ניתן לצפיה ומדידה, כל הקוסמוס הכביר הזה אינו אלא חלק זעיר יחיד מרבבי רבבות עולמות, לא ייספרו מרוב. עולמות אלו הינם ברובם רוחניים. הם אינם ממוקמים במקום אחר, אלא במימד שונה של קיום, וקיימת השפעה הדדית וזיקת גומלין ביניהם. הם גם אינם ניתפשים בחושינו בד"כ ולכן אינם ניתנים לצפיה ולמדידה; מסבה זו  אנו מכנים אותם עולמות ניסתרים.  
     כמו שמורכבותו של המוח האנושי גדולה לאין שיעור יותר משאר מערכות הגוף, וכפי שמורכבותן של תכנות מחשב עולה על זאת של חומרה, - כך מורכבותה של הנשמה האנושית עולה טריליוני טריליונים על זו של הגוף הגשמי כולו.
     ומעבר למורכבותה המיוחדת של הנשמה - הינה קדושתה של הנשמה, שכן אין הנשמה כי אם חוט הנימתח בין רבוא עולמות שהדמיון מנוע מהשגתם המלאה, למן השרש העליון הבלתי נתפס של הקדושה, מטה מטה - אל תוך גופות החומר העכור השפלים, ועוד מטה - אל מדורי הריק והקליפה החסרה, היונקת בתוקף כך מן היש המזוכך שבצד הקדושה.
     אמנם בגופות מבצבצת השפעת הקדושה כניצוץ של אפשרויות הקיימות בכח ולא בפועל (ומתפקידנו להוציאן מן הכח אל הפועל) וגם ...כמקור החיות!
     
    
ניתנה לאדם האפשרות להיות שותף לתהליכים המובילים את הבריאה לקראת תכליתה, לשם כך עליו להוציא את הניצוץ הקדוש הטמון בו מן הכח אל הפועל, להביא לידי ממשות את הקדושה, להקרין אותה כלפי חוץ באופן שכל מעשיו מושפעים ומשפיעים קדושה. באופן זה יהיה האדם משפיע על עצמו ועל עתידו לחיוב, וכן על סביבתו ועל העולם כולו, ועל רבואות עולמות נוספים. 

     קשרי עולמות ונשמות הינם התחום המיוחד בו עוסקים המקובלים, והכלי העיקרי בו הם משתמשים הינו כח המחשבה הטהורה והריכוז הממוקד.  במיוחד נכון הדבר לגבי קבוצה מצומצמת בין המקובלים הקרויה "מכוונים", המה המיישמים של שיטה קבלית הקרויה "קבלה ספרדית",  המנתב עוצמות רוחניות לנתיבי יישום פראקטיים.ק ב ל ה, בראש וראשונה הינו כינוי מוסכם לחכמת הניסתר היהודית. אבל, כמו שמעיד השם, צריכה חכמה זו להיות ידע עתיק  שהועבר מדור לדור, ידע שהתקבל מדורות העבר.  בחינה הסטורית של התחום הקבלי מורה שהיו ארבע עידנים בולטים של מיקוד באספקטים ניסתרים שונים של קבלה:

1) עידן האבות והנביאים ("משה קבל תורה מסיני...")  ממוקד בנבואה. הבה נכנה אותו "מידבר", כי הוא מאפיין בהתבודדות של יחידים - אברהם אבינו, יצחק אבינו, יעקב אבינו, משה רבינו בסנה ועל הר סיני בערפל, וכן גם אליהו הנביא. המידבר נקרא כן אולי מלשון דבור.   עוצמתם הרוחנית של דורות ראשונים לא נזקקה לידע הפרטני של קבלת האר"י או  לאינוונטאר שמות הקדש בדור שלפניו.  המטרה היתה להגיע להארה נבואית והאמצעים לכך היו תירגולות, חלקן מוסיקליות, של פרחי נבואה שפעלו בהדרכת הנביאים הגדולים. תירגולות אלו נשכחו מאחר והנבואה פסקה עם פטירת מלאכי, אחרון הנביאים, בתחילת ימי בית  

           שני

2) עידן השני עידן חכמי קדם שאני נוטה לכנותו גליל (בגלל רשב"י, וגם כיוון שהיה פה גל חזק של כשלש מאות שנה שהלך והתפוגג במרוצת אלף השנים אחר כך,  כולל את תקופות התנאים והאמוראים, רבנן סבוראי ועד הגאונים וקצת אח"כ.  הוא מתאפיין בסודיות שנשמרה היטב היות והידע נותר נחלת קבוצה נבחרת של תלמידי חכמים והלימוד היה (פרט לתלמידי רשב"י) בשנים בלבד: רב ותלמידו או צמד תלמידי חכמים.  יש עדויות לעוצמתם הרוחנית של בני עידן זה בגמרא: יונתן בן עוזיאל - כל עוף שהיה פורח מעליו בזמן לימודו - היה נישרף! (הפירושים לכך רבים ואין זה המקום) דוגמא אחרת המימרא - "חכמים לרצונם - יכולים לבנות עולמות". תוך לימוד בספר יצירה (לא זה שנותר בידינו שהוא פגום; ראיה - רש"י מצטט אותו ומובאתו חסרה מן הנוסח שהגיע לידינו) - ניברא לחכמים רבי אושעיא ורבי חנינא עגל כבן שלש, והם אכלו אותו! זה גם דורם של רבי נחוניא בן הקנה, של רבן יוחנן בן זכאי ... וכמובן - של רשב"י עליו השלום. עם זאת, הולך ופוחת הדור, וכחלוף הזמן נישכח הידע. את סיומו של עידן זה אפשר לראות ברמב"ן ותלמידיו, בפרט רבי יצחק דמן עכו ורבנו בחיי.

3)  הדור הבא - עידן המחדשים הוא דור "השפלה", כיוון שעם היות בו יוצרים גדולים בתחום הניסתר (זה גם דור הזהב בספרד) הושפלה חכמת הניסתר לדרגת חידושים בשכל אנושי במקום הארות אלוקיות, כמו שמציין מהרח"ו בשם האר"י בהקדמתו הגדולה לעץ חיים (במקור -  נדפסה בשער ההקדמות). זה אמנם דור הגילוי של "מידרשו של רשב"י" - הלא הוא ספר 'הזוהר הקדוש', אבל אין מי שימצא את המפתח לחכמתו הכבירה.  זה  הינו דור הניסויים והתעיה שכולל דמויות פאר כגון רבי אברהם אבולעפיה,  רבי יוסף ג'יקטיליא, רבי אברהם מרימון (גרנדה) הספרדי בעל ספר 'ברית מנוחה', רבנו פרץ בעל התוספות שחבר את ספר 'מערכת האלקות' ורבי יהודה חייט ממגורשי ספרד שחיבר פירוש לספר הנ"ל, ועד הגאון רמ"ק - רבי משה קורדובירו (שסיכם את הידע הניצבר בתקופה זו בפרט בספרו 'פרדס רימונים') זכר כולם לברכה.  דוקא היום יש תחיה מחודשת ורה-לגיטימאציה וענין בספרי חלק מענקי הרוח שהוזכרו מתקופה זו.

4) הדור הרביעי - עידן עקבי האר"י אני נוטה לכנותו "ירדן" כי הוא זורם בעוז, ומספר יובליו מצומצם. המאפיין הגדול - קבלת האר"י. מרגע שנחשפו גדולי התורה לפרשן האלקי הזה של ספר הזוהר - הובהר לכל שאין מקום לתעיה וניסוי: האמת היא עד לעצמה! מאז ועד היום זורם נהר קבלת האר"י וגדותיו מלבלבות בוסתני פרי המקובלים הניזונים הימנו וכותבים אודותיו. דור לדור יביע אומר - זו קבלת אמת. ועל כולם - תורתו הנישאה של גדול המפרשים - הרש"ש הקדוש המלמדנו כיצד להשתמש בתורת האר"י בפועל בתפלה וברכות ויחודים.

 גישות ושיטות בקבלת האר"י

שתי גישות עקריות מאפינות את הלימוד כיום, והן מכונות (בחוסר דיוק מצער):

(א) קבלה ספרדית ( כונות בפועל כעיקר)

(ב) קבלה אשכנזית  (לימוד טקסטים כעיקר)

וכל אחת מהן נחלקת לחלוקות משנה. ונטפל תחילה בקבלה אשכנזית בה אנו מוצאים כיום שלש שיטות: א] שיטת הגר"א ותלמידיו - בפרט הרמ"מ משקלוב ז"ל, רבי  יצחק אייזיק חבר ז"ל, רבי נפתלי הרץ הלוי ז"ל ועוד. הגר"א כתב באופן  תמציתי ביותר אודות נקדות מעורפלות בזוהר אך גדולי תלמידיו הרחיבו את היריעה מאד.  מעטים עוסקים בשיטה זו כיום  ורובם לומדים ביחידות, יתכן שבשל עומק המושג וקוצר המשיג. כמדומה שבבית המדרש של חסידי הרב זילברמן ז"ל בעיר העתיקה בירושלם ת"ו לומדים שיטה זו. ב] שיטת הרמח"ל (רבי משה חי לוצאטו ז"ל) ותלמידיו (בפרט רמ"ד וואלי ז"ל) נפוצה היום למדי. הרבה תלמידי חכמים ליטאים עוסקים בה מאז הוציא לאור הרב חיים פרידלנדר ז"ל את כתבי הרמח"ל בדפוס נאה והגהה ברורה. כיום הקים הרב שריקי את מכון הרמח"ל בירושלם ומעודד קבוצות לימוד. לרמח"ל ז"ל שיטה משלו בהבנת דברי האר"י ולכן אין המקובלים העוסקים בקבלה ספרדית רואים בו מפרש מן המנין.  ויש ביניהם שאף מתנגדים ללימוד כתבי רמח"ל מכמה טעמים, ביניהם העובדה שרמח"ל מתייחס לדברי הזוהר כמשל ולפעמים כמקור נבואי; בפרט מצאנו התנגדות מנומקת בדברי הגאון בעל ה"לשם" זכרו לברכה, בספר דע"ה (דרושי עולם התוהו). ג] שיטת אשלג, או בעל "הסולם" הינה שיטה מחודשת שכלל אינה נשענת על אדני דורות קודמים. מבחינה זו היא אינה קבלה, אף שמשתמשת במינוחים קבליים היא יותר חסידות מקבלה, היות ועוסקים הרבה בלומד ומה הקבלה יכולה לתרום לו, שעה שבתורת הניסתר היהודית האותנטית העיקר הינו מה היחיד יכול לעשות למען ה', למען היהדות ולמען העולם. בנוסף, בשיטת אשלג יש הרבה הרצאות ותכופות הן מלאות ברעיונותיו האישיים של המרצה, שעה שבשאר השיטות הדגש הינו על לימוד מה שהאר"י או הזוהר אומרים, והכלל הינו זהירות מלחדש חידושים.  עכ"פ השיטה פופולארית מאד ויש היום הרבה ערוצים נפרדים עם דגשים שונים בלימודה: ישנם חסידי רבי ברוך שלום ויורשיו (בנו הבכור של בעל הסולם), יש חסידי צאצאי רבי שלמה בנימין, וגם תלמידי שני אלו בחוגי לימוד בבני ברק במיוחד. ישנו הרב שיינברגר בעיר העתיקה ותלמידיו ותלמידי תלמידיו ברחבי הארץ ובישוב אור הגנוז. ויש את השיטות הפופוליסטיות עם הסטיות הגדולות ביותר והן ברג ותלמידיו ולייטמן ותלמידיו.

 

קבלה ספרדית הינו הכינוי להולכים בעקבי האר"י בדיוק ובדקדוק עצום. זה "הזרם הישר" של קבלה ומסירה מזמן האר"י לדורנו, בנסיון לקיים את כל דבריו ואגב אורחא לרכוש יכולות של עוצמה רוחנית (בונוס נילוה לקבלת אמת שאינה דינמיקה קבוצתית או פסיכו-סוציולוגיה וכו').  גם פה בגישה זו יש שיטות שונות ונצביע על הבולטות: א] שיטת הכונות על פי כתבי האר"י בלבד. הדוגמאות הבולטות לאלו הינם הצועדים בעקבי ה"אביר יעקב" ז"ל  וצאצאיו משפחת אבו חצירא, חסידות קומרנא (למרות שהיום האדמורי"ם בקיאים עצומים גם בשיטת הרש"ש), סדורי הכונות האשכנזים הישנים (סדור רבי יעקב קופיל, סדור רבי אשר, סדור רבי שבתאי מראשקוב ז"ל ועוד) ויש עוד יחידים שבחרו לצעוד בנתיב זה שהינו קל יחסית ללימוד אבל אין לו עריכה חזותית נוחה לכונה כמו סדורי הרש"ש המופלא. ב] שיטת הרב גץ זללה"ה הינה מורכבת ביותר  מהיותה נשענת על ברכי הרש"ש אבל תוך שימוש בטרמינולוגיה מחודשת מורכבת בפני עצמה. יתרונה הרעיוני שהיא "מגהצת" את הקמטים והקשיים העולים מסתירה לכאורה בכתבי האר"י.  ג]  שיטת הרש"ש הקלאסית. זו השיטה לפיה הולכות רוב ישיבות המקובלים האותנטיות היום וגם גדולי גאוני הקבלה בדורות קודמים, שכולם כאחד סמכו ידיהם עליה כמפרשת יחידה אמיתית של דברי האר"י ויישומם הלכה למעשה. גם מי שלמד שנים בשיטה אחרת - לכשיתחיל ללמוד שיטה זו יחוש כאילו החליף הילוך לטורבו בהבנתו וברכישת עוצמות רוחניות. הדוגמא הבולטת ביותר לגאון מקובל מתחום זה בדור הנוכחי היה הרב יצחק כדורי זצ"ל.  כמה מגאוני הקבלה הידועים (כי יש הרבה גדולים שלומדים בצנעא, או הינם אברכי כולל ולא ראשי ישיבות ולא פרסמו ספרים) הינם לדוגמא - הגאון רבי שריה דבליצקי שליט"א, הגאון הרב קוק שליט"א (מטבריה) הגאון רבי יעקב עדס שליט"א, ועוד. בין ראשי הישיבות הבולטים הרב יעקב משה הלל שליט"א מישיבת חברת אהבת שלום בירושלים, יששכר בניהו שמואלי מישיבת נהר שלום  בירושלים, הרבנים עטיה שליט"א מישיבת החיים והשלום  בירושלים, הרב יצחק בן זכרי המלמד בחוג ביתי, הרב אבנר עפג'ין מראש העין.  זה מקרוב אבדנו את הרב אייזנבך ז"ל שהיה ראש ישיבת המקובלים האשכנזית שער השמים בירושלים.  אמנם כיום מרובות הישיבות ומרובים חוגי הבית ברחבי ישראל. ויש מזכי הרבים המפיצים חכמה זו בחוגי בית, הרצאות מצגות ודיסקים וספרים השוים לכל נפש; אחד הבולטים הינו הרב משה ארמוני שלו עצמו אתר באינטרנט. בבני ברק יש כמה וכמה ישיבות: מרכז יוצאי בוכרה בראשות הרב פנחסי הינה הראשונה בעיר. דברי שלום בראשות הרב יחזקאל בינג שליט"א מיועדת לחסידים אשכנזים דוברי אידיש.  את ישיבת המקובלים  "אילנא דחיי" הקמתי בתשנ"ח (1998) כיוון שאז עדיין לא היתה בבני ברק ישיבה שעיקרה לימוד הכונות לתפלה, ברכות, יחודים ותיקונים. אילנא דחיי מקבלת לומדים מכל מגזרי האוכלוסיה לרמות שונות של לימוד:

לקורס מבואותקורסי ידע נוספים, קורס יסודות, לימוד רציף של ספרי יסוד, כו' - גשו לדף הבית של לגעת ברוח - מפגשי עוצמה.  ולמיוחדים המעונינים להכנס לפני ולפנים ונכונים לקבל את האר"י כרבם - לימוד בשיעורים הפנימיים של כוונות (הארי פוטר למבוגרים!)